CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu: ‘Hak yeme dönemi 14 Mayıs’ta biityor’ dedi.
  • Acar Medya
  • Genel
  • CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu: ‘Hak yeme dönemi 14 Mayıs’ta biityor’ dedi.

CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu: ‘Hak yeme dönemi 14 Mayıs’ta biityor’ dedi.

ABONE OL
Mayıs 7, 2023 08:30
CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu: ‘Hak yeme dönemi 14 Mayıs’ta biityor’ dedi.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, CHP Mengen Bel. Bşk Turhan Bulut, CHP İl Bşk Selim Karakaş, CHP Merkez İlçe Bşk. Nazif Çomak ve örgütümüzün ileri gelenleri ve örgüt üyeleri ile parti merkezinde bir araya geldiler. 14 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine ilişkin kanaatlerini paylaşan partililer ardından Pazaryeri’nde yurttaşlar ve esnafla temaslarda bulundular. Pazaryerinde esnaf ve hemşehriler ile temaslarda bulunan heyet, özellikle hayat pahalılığından yakınanlara 14 Mayıs’ta sandıkta cevabını vermelerini söylediler. Bahar mevsiminin etkisiyle pazardaki fiyatlarda az da olsa düşüş gördüklerini belirten Bankoğlu “Yurttaşlarımızın nefes alması şart. Çiftçi, pazarcı, halk hepsi kendince haklı. İlk 100 günde yapcağımız işlerin başında herkesin canını yakan gıda fiyatları var. Bu hükümet, milletimize kiloyla alışveriş yapma adetini kaybettirdi. Tencere kaynamıyorsa, taneyle hesap ederek alışveriş ediyorsanız, millet ete yumurtaya hasretse bu işte bir yanlış vardır. Giyim satan esnaf neredeyse aldığımız fiyata satıyoruz. Yazlık kışlık kıyafetleri aynı paraya satmak zorunda kalıyoruz, diye dert yanıyor. Daha da acısı öğretmen, sağlıkçı gibi KPSS sınavlarına girmiş ama atanmayan, mülakatı bir türlü geçemeyen çalışanlarla dolu” dedi.

 

Ardından Bartın Ziraat Odası Başkanı Ahmet Beske ve oda üyelerini ziyaret eden heyet, üretimdeki sıkıntılara ilişkin bilgi aldılar. Bankoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada hükümetin tarım politikalarını, Ziraat Bankası’nın amacı dışındaki kredilerine değindi. Bankoğlu “Bu ülkede aniden medya sektörüne atılan ve adeta tekele dönüşen bir grup var. Herkes çok iyi biliyor. Ziraat Bankası, Halkbank çiftçiye esnafa kredi vermek yerine kime kredi veriyor? Mesela bu yandaş medya patronuna. Kaç para veriyor? 895 milyon dolar kredi! Peki bu medya patronu borcun ne kadarını mı ödemiş? 586 milyon lira. Dikkat edin lütfen, lira diyorum. Hatta banka borcunu almıyor bile. Yani bu hükümetin halkını düşünüyor gibi bir hali var mı? Gayrı safi milli hasılanın yüzde 1’ini çifçiye destek vermesi gereken hükümet, milletin vergilerini kendi borazanlığını yapsın diye bu gazetelere, televizyonlara veriyor olmaktan utanmıyor. Borcunu ödeyemeyen, tarihin en ağır ekonomik buhranında kredisini ödemekte zorlanan çiftçinin traktörüne, tarlasına haciz koymaktan geri durmuyor. Bu usulsüzlük, bu soygun bitecek. Hak yeme devri sona erecek” eleştirisi yaparak açıklamasını tamamladı. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.